Informace k hygienickým opatřením

Vážení rodiče
 v návaznosti na dnešní rozhodnutí Bezpečností rady státu a aktuální situaci s koronavirem zasíláme níže doporučení a informace:
  • S blížícími se jarními prázdninami důrazně upozorňujeme na potvrzení ohnisek a rozšíření koronaviru v severní Itálii zejména v regionech:
-      Lombardie,
-      Benátsko/Veneto,
-      Piemont,
-      Emilia Romagna.
     Česká republika tedy NEdoporučuje cestování do těchto lokalit.
• Pokud se žáci a zákonní zástupci vrátili do ČR z některého z ohnisek nákazy, musí zatelefonovat svému dětskému nebo praktickému lékaři, který zhodnotí případné příznaky nemoci a rozhodne o dalších krocích. Doporučujeme následně zkontaktovat vedení příslušné školy.
• Informace lze telefonicky získat u Krajské hygienické stanice Středočeského kraje na čísle: 736 521 357.
• Obecně dbejte na zvýšenou osobní hygienu a dodržujte prosím "etiketu kašle" - dodržujte dostatečnou vzdálenost od jiných osob, zakryjte si ústa a nos kapesníkem.
• Myjte si ruce mýdlem a teplou vodou minimálně po dobu 20 vteřin.
• V případě podezření na respirační onemocnění dětí a žáků kontaktujte jejich zákonné zástupce s výzvou k okamžitému řešení zdravotního stavu nezletilého.
• Vyhýbejte se úzkému kontaktu s lidmi s akutním respiračním onemocněním.
S pozdravem
Ing. Dan Jiránek, v. r.                                                                                Ing. Zdeněk Slepička, v. r.
primátor města Kladna                                                                            tajemník Magistrátu města Kladna