Adventní jarmark

Díky kladné odezvě na Vánoční jarmark 2017 byl připraven na naší škole Adventní jarmark i tento rok. Přípravy se ujaly paní učitelky I. stupně a paní vychovatelky ze školní družiny. Pomáhali i žáci 9.ročníku.

Na jarmarku měly své dílny i některé maminky dětí. Nikdo by si asi nedovedl jarmark představit bez skvělých perníčků paní Markupové a možnosti nazdobit si vlastní perníček. Tak jako vloni dětem pomáhala vytvořit vkusnou vánoční vazbu Jana, bývalá žákyně naší školy. Děti si mohly ve dvanácti dílnách připomenout vánoční zvyky jako je pouštění lodiček a lití olova, vyrobit si vánoční ozdoby a přání, vyzkoušet si ubrouskovou metodu na kámen nebo si stočit svíčku z vosku, poskládat si voňavý vrkoč, s velkou trpělivostí si složit vánoční mozaiku a vymodelovat si vizovické pečivo. Adventní náladu nádherně provoněl punč.

Ani po třech hodinách “práce” se dětem domů nechtělo. Odnášely si spoustu podařených výrobků a prima předvánoční náladu.

Kdo nerad kliká, může se na prezentaci fotografií podívat v odkazu zde.

Tak krásný advent!