Děti na startu

Naše škola se od října zapojila do celorepublikového projektu Děti na startu. Jedná se o projekt všeobecné pohybové přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku, zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. Kurzy probíhají 1x týdně – v pondělí pro 1. ročník a ve středu pro 2. ročník. Jejich organizaci má na starosti paní učitelka Mgr. Michaela Kubíková, která je certifikovaným šéftrenérem kurzu Děti na startu. Děti jsou rozděleny do 2 – 3 skupin, ve kterých se pod vedením trenérů věnují zdokonalování v různých činnostech. Postupně se naučí, jak ovládat své tělo, správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebát se míče a hlavně získají základ pro celoživotní pozitivní vztah k pohybu, sportu a aktivnímu trávení volného času.

Desatero kurzu Děti na startu

• Nikoho neporovnáváme.
  • Při cvičení, u her nikdo nevypadává – každý se vždy vrací do hry.
  • Určeno pro všechny děti: šikovné – nešikovné, tlusté - hubené, talentované - netalentované.
  • Spolupracujeme s trenéry ostatních sportovních odvětví.
  • Vytváříme pozitivní vztah dětí ke sportu – normální je sportovat a hýbat se.
  • Chceme zabránit předčasné specializaci dětí – rozvíjíme všestrannost.
  • Správná životospráva – jednoduchou formou komunikace učíme děti správnému stravování.
  • Učíme správnému držení těla, drobným pohybovým návykům.
  • Komunikace v kolektivu, bezpečnost při sportování, používání pomůcek a nářadí.
  • Poradíme s výběrem sportovní aktivity – dalším případným zařazením ve sportovním oddílu.

Děti chodící na kurzy cvičení stále baví.

Více informací na http://www.detinastartu.cz