Další obrázek Předchozí obrázek
ZŠ a MŠ Kladno, Vašatova 1438 obrázek
Mateřská škola

Divadelní představení v Městském divadle Kladno

A. E. Poe, Dům Usherů II

V Kladenském divadle jsme 11. 2. zhlédli divadelní představení Dům Usherů II, které napsal Jiří Š. Hájek podle předlohy od Edgara Allana Poea. V hlavních rolích jsme mohli vidět herce Ondřeje Volejníka, jakožto Stendhala, a herečku Zuzanu Mixovou, jakožto Pikese.
Děj se odehrává na pochmurné scéně. Celé divadlo je zahaleno v šeru a jediným světlem jsou světla osvětlující herce. V představení neuvidíte jen výborné herecké výkony, ale například i skvělé kostýmy a pracování s prostory v divadle. Kostýmy nevypadají nijak složitě, avšak jsou doplněny obarvenou tváří a to dodává celému vzhledu kouzlo pochmurnosti.

...vešli jsme do divadla a hned jsme byli součástí děje. Po chodbách běhají herci, již vžití do svých rolí, a my v nadšení čekáme, co bude dál. Člověk se cítil jako jeden z herců. Jako byste byli v malém městečku plném záhad. Bylo to neuvěřitelné. O přestávku to na chodbách žilo nadále. Na chodbách byla žena hrající na tahací harmoniku vyzývající vás k tanci, v druhém patře muž hrající zvláštní moderní melodii na saxofon a herci všude kolem vás hrající svou roli.
Všichni jsme z toho byli unešeni. Neodnesli jsme si jen úžasný zážitek, ale i spoustu věcí na přemýšlení. Také Vám dám jednu: ,,Člověk bez fantazie nežije, ale přežívá“.
Alžběta Pilmaierová, 9.roč.

Dům Usherů II
Představení pojednávalo o distopické budoucnosti, kdy se lidé rozhodli zavrhnout vše pochmurné, či smutné, ale stále zůstalo několik nadšenců, kteří se rozhodli uchovat dílo Edgara Allana Poea.
Celé dílo je kombinace tohoto scénáře a literárních konceptů Edgara Allana Poea, vše je výborně zpracované, jak už divadelně, tak i výborným ztvárněním Poeových děl. Vše bylo také opředeno nádhernou atmosférou, skoro totožnou s tou, kterou pociťujete při čtení Poeových knížek. Představení bylo též obohaceno herci na chodbách divadla, kteří buď předváděli různé role, nebo různé druhy umění.
Roman Demeďuk, 8. roč.

2018 Oliver Tušla, Grafický design: Tomáš Fantyš