Informace k provozu školy platné od 12. dubna 2021 do odvolání

Od pondělí 12. 4. 2021 se žáci 1. stupně vrací zpět do prezenční výuky rotační formou a za zpřísněných hygienických opatření.

Žáci 2. stupně pokračují ve výuce distanční formou.

Organizace rotační výuky

1. tř., 3. tř., 4. A, 5. A

Prezenční výuka v týdnu od 12. 4. 2021 a dále v pravidelných intervalech (liché týdny).
Distanční výuka v týdnu od 19. 4. 2021 a dále v pravidelných intervalech (sudé týdny).

2. tř., 4. B, 5. B

Prezenční výuka v týdnu od 19. 4. 2021 a dále v pravidelných intervalech (sudé týdny).
Distanční výuka v týdnu od 12. 4.2021 a dále v pravidelných intervalech (liché týdny).

Prezenční výuka bude probíhat dle upraveného rozvrhu (zveřejníme 9. 4. 2021).

Distanční výuka bude probíhat dle platného rozvrhu, který je zveřejněn na webových stránkách školy (s výjimkou AJ - hodiny AJ online nebudou).

Testování žáků
Každý žák při vstupu do budovy školy musí být otestován antigenním testem - výtěrem z okraje nosu (cca 2 - 3 cm). Testovat se bude vždy v pondělí a ve čtvrtek. Bez provedeného testu nebude žák vpuštěn dál do školy. Test se provádí v tělocvičně školy za instruktáže paní učitelky, ale provádí si ho každý žák samostatně. U žáků 1. až 3. ročníku může s testem vypomoci zákonný zástupce žáka. Pokud žák v den testování do školy nepřijde, bude testován jiný den při příchodu do školy. Výsledek testu je znám do 15 minut. Vzhledem k množství žáků bude určen harmonogram příchodu jednotlivých tříd.

Žáci, kteří se testování nezúčastní, nebudou vpuštěni do budovy školy a budou muset zůstat doma. Pro takové žáky není zavedena jiná forma výuky (distanční). Netestovaní žáci si musí doplnit učivo, jako kdyby byli nemocní a nepřítomni ve škole.

Hygienická opatření
Žáci jsou povinni nosit zdravotnickou roušku, případně respirátor po celou dobu pobytu ve škole (výjimkou je doba konzumace stravy) a dbát zvýšených hygienických opatření.

Žáci budou do školy přicházet oblečeni v souladu s aktuálním počasím, neboť do programu výuky budou zařazovány také vzdělávací aktivity ve venkovních prostorách i mimo areál budovy školy.

Provoz školní družiny
Ranní družina od 6.20 hodin.

Odpolední družina od konce vyučování do 16.35 hodin – homogenní skupiny (každá třída vlastní oddělení).

Žáci přicházející v pondělí a ve čtvrtek do školní družiny budou testováni po příchodu.

Ve školní družině platí stejná hygienická opatření jako při vyučování.

Školní jídelna
Ve školní jídelně se mohou stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy.

Žáci na distanční výuce si mohou v případě zájmu odebírat stravu do vlastních nádob u výdejního okénka školní jídelny od 12. 04. 2021 v době od 11:15 do 11:30 hodin.

Stravu je potřeba objednat standardním způsobem.
Dětem budou obědy automaticky přihlašovány dle rotací (pokud bude na kontě dostatek peněz)

Ošetřovné - zde

Informace MŠMT