JAK PROBÍHÁ EKOKURZ V PLASÍCH U PLZNĚ?

Probíhá tak aktivně, že není příliš času na psaní😀

Ale trochu popořádku:
Od pondělí 9. 5. cca 230 dětí z naší školy, s doprovodem 30 dospělých, prožívá slunečné květnové dny v malebném prostředí tábora MÁJ nedaleko městečka Plasy u řeky Střely. Ačkoli je nás tolik, když vejdete do tábora, můžete mít pocit, že tu mnoho dětí nebydlí. Tábor vybavený chatičkami různých barev a vkusně pomalovanými zděnými domky pro mladší děti nabízí různé prostory pro vyžití – hřiště, travnaté plácky, náměstíčka z jemných kamínků, zákoutí pod břízami, lavicové uspořádání pod verandami a párty stanem.
Často se z nějakého kouta ozývají salvy smíchu, ale také hromadné pokřiky u hřišť a plácků, právě ke mně dolehl potlesk od jedné třídy.
Stravujeme se ve velké jídelně, třídy přicházejí ve 2 směnách, službu má vždy skupinka z nějaké třídy, a musím říct, že ji plní vzorně, vše funguje. A jídlo? Výborné. I když je jasné, že ne všechno chutná všem, ale to už je „problém“ každého z nás. Kuchař i celý kolektiv personálu je příjemný a ochotný, počasí máme jako na objednávku. Zní to vše ideálně? Rozhlížím se po táboře, ano, problém nám činí pyl, který létá naprosto všude, mám ho právě plný počítač. Musíme se s tím vyrovnat…
Zítra čeká starší děti celodenní výlet, mladší vycházka do muzea stavitelství. A ti, kdo z jakéhokoli důvodu nebudou opouštět tábor, dostanou příležitost k aktivitám v táboře.
Připojuji fotografie, myslím, že atmosféra celého kurzu je z nich patrná.

Anna Chocholová