Kampaň obyčejného hrdinství 2020

Naše malé skutky přinesly velké změny!!

Vidět to můžete na konečných výsledcích „Kampaně obyčejného hrdinství“ vyhlašované v rámci mezinárodního projektu Ekoškola.

Výsledky za naši školu byly sice ovlivněny distanční výukou, ale i přesto se nám „sešlo“ poměrně hodně výzev.

Mnoho žáků či zaměstnanců školy se zapojilo společně se svými rodinami či přáteli.

Celkem výzvy přijalo 72 lidí!
Ti za jediný týden svým ohleduplnějším chováním

• ušetřili 7 van vody,
  • vysadili 80 rostlin,
  • nahradili skoro 90 plastových tašek opakované použitelnými taškami látkovými,
  • ušetřili přes 1 000 kg oxidu uhličitého,
  • zachránili/nesnědli více jak 2,5 zvířata,
  • vyprodukovali jsme o téměř 60 % méně odpadu, než průměrný Čech,
  • a venku strávili celkem téměř 550 hodin (tj. necelých 23 dní).

Moc děkujeme Vám všem, kteří jste se do výzev aktivně zapojili a přijali je za své!
Věříme, že Vaše chování, směřující k udržitelnému životu, nemělo pouze 1týdenní trvání – že Vám výzvy pomohly ukázat, jak důležité i přínosné je v ohleduplném jednání pokračovat i nadále.
A věříme také, že do příštích výzev se zapojíte i Vy ostatní – kteří jste letos se zapojením váhali nebo jste se z různých důvodů nemohli zúčastnit.

Každý z nás ovlivňuje prostředí, ve kterém všichni žijeme!

Podrobnější výsledky ke stažení najdete na webu školy: O škole / Ekologická výchova / Akce.