Další obrázek Předchozí obrázek
ZŠ a MŠ Kladno, Vašatova 1438 obrázek

Kampaň obyčejného hrdinství

Máme tu předběžné výsledky, které přineslo zapojení mnoha z Vás do „Kampaně obyčejného hrdinství“ vyhlašované v rámci mezinárodního projektu Ekoškola.
Pokud ještě někdo z Vás nezaslal svůj záznamový list, může tak učinit na e-mail karelprimas@zskladnovasatova.cz.

Výsledky za naši školu byly sice ovlivněny distanční výukou, ale i přesto se nám „sešlo“ poměrně hodně výzev.

Mnoho žáků či zaměstnanců školy se zapojilo společně se svými rodinami či přáteli.

Celkem se zapojilo 65 lidí!
Ti za jediný týden svým ohleduplnějším chováním

• ušetřili 6,5 van vody,
  • vysadili přes 70 rostlin,
  • nahradili skoro 84 plastových tašek opakované použitelnými taškami látkovými,
  • ušetřili téměř 900 kg oxidu uhličitého,
  • zachránili/nesnědli více jak 2 zvířata,
  • a venku strávili celkem téměř 500 hodin (tj. více než 20 a ½ dne).

Na těchto výsledcích lze názorně vidět, že i naše malé skutky dokážou přinést velké změny!

Moc děkujeme Vám všem, kteří jste se do výzev aktivně zapojili a přijali je za své!
Věříme, že Vaše chování, směřující k udržitelnému životu, nemělo pouze 1týdenní trvání – že Vám výzvy pomohly ukázat, jak důležité i přínosné je v ohleduplném jednání pokračovat i nadále.
A věříme také, že do příštích výzev se zapojíte i Vy ostatní – kteří jste letos se zapojením váhali nebo jste se z různých důvodů nemohli zúčastnit.

Každý z nás ovlivňuje prostředí, ve kterém všichni žijeme!

Podrobnější výsledky ke stažení najdete na webu školy: O škole / Ekologická výchova / Akce.

2018 Oliver Tušla, Grafický design: Tomáš Fantyš