ZŠ a MŠ Kladno, Vašatova 1438 obrázek

Literární soutěž Rosteme s knihou

Sabinka ČERMÁKOVÁ Z VIII. tř. uspěla v literární soutěži "Rosteme s knihou".

"Rosteme s knihou" je projekt společnosti Svět knihy zaměřený na zvyšování čtenářské gramotnosti. Jednou z aktivit kampaně byla i literární soutěž pro žáky základních a středních škol "Paměť a vzpomínky".
Úkolem mladých literárních talentů bylo napsat skutečný příběh, který slyšeli vyprávět ze vzpomínek někoho z blízkých či známých. Soutěže se zúčastnilo přes 1200 dětí.

Slavnostní vyhodnocení a předávání cen proběhlo v pátek 10. 5. 2018 na XXV. Mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu v Praze v pavilonu Rosteme s knihou, za účastí téměř všech, jejichž práce se umístili v dané kategorii od prvního do desátého místa.

Sabina Čermáková obsadila se svým příběhem "Převoz nosorožců bílých severních" krásné 5. - 10. místo. Blahopřejeme!

Příběh, se kterým Sabča uspěla i ostatní oceněná díla si můžete přečíst na stránkách projektu.

2018 Oliver Tušla, Grafický design: Tomáš Fantyš