Miroslav Zikmund - 100 let

14.únor není pouze Svátkem svatého Valentýna. Je také dnem narození významné osobnosti a cestovatelské ikony, pana Miroslava Zikmunda, který se v letošním roce dožívá významného životního jubilea, 100 let.

Se žáky osmého ročníku jsme se v rámci zeměpisu ponořili do historie dnes již legendární značky H+Z, cestovatelské dvojice, která inspirovala a stále inspiruje dřívější i současné cestovatele.
Zajímaly nás nejenom obě velké výpravy, které pánové Hanzelka a Zikmund společně podnikli, ale také jejich publikační a filmografická činnost, i osobní život oslavence.

Výsledkem dvouhodinnové činnosti ve škole a samostatné práce doma je plakát, z více pohledů mapující dlouhý a bohatý život pana Zikmunda.

Víc než samotné výtvarné dílo je důležitější, že na začátku projektu bylo toto téma pro celou třídu nepopsaným listem, který se nicméně zaplnil slovy, čísly a obrázky, jež dohromady tvoří další krok poznání.