Další obrázek Předchozí obrázek
ZŠ a MŠ Kladno, Vašatova 1438 obrázek
Mateřská škola

Středočeská vědecká knihovna

Ve středu 4. září jsme navštívili Středočeskou vědeckou knihovnu v Kladně.
Cílem návštěvy bylo seznámit se s chodem, prostorami a nabídkou této knihovny.
Přivítala nás knihovnice paní Mikulenková, která pro nás měla připravený velmi zajímavý program.

Nejprve jsme si zahráli hru založenou na hře Aktivity. Každý dostal jedno slovo, které se týkalo knih a to měl ostatním popsat bez použití slova se stejným kořenem slova. Dozvěděli jsem se například, jaký je rozdíl mezi knihovníkem a knihkupcem, co je beletrie nebo jak se dát popsat facebook.

Paní knihovnice nám pak vyprávěla o všem, co je možné v knihovně najít, zapůjčit nebo prostudovat. Tak už víme, že to nejsou "pouze" knihy, co knihovna nabízí, ale také nejrůznější mapy, hudební nosiče, deskové hry, eknihy nebo všechny časopisy, které jsou v ČR vydávány.

Při práci s tablety jsme si vyzkoušeli internetovou obslužnost knihovnické nabídky a pak jsme si také prohlédli některé knihy a časopisy.

Nabyté znalosti jsme si ověřili ve hře "Abeceda", kde rozdělení do skupin jsme měli vymyslet a napsat věci spojené s knihovnou, každé slovo začínající na jedno písmeno abecedy.

Vrcholem návštěvy byla prohlídka suterénního archivu, ve kterém jsme si vyzkoušeli práci s posuvnými regály a vyhledávání knih podle zakázky.

V knihovně jsme strávili celé dopoledne a někteří si dokonce odnesli i přihlášku pro nové čtenáře.

2018 Oliver Tušla, Grafický design: Tomáš Fantyš